Oferta wolontariatuFundacja Nie Widzę Problemuwolontariat

 

Naszą misją jest niesienie pomocy i wsparcia dla ludzi niepełnosprawnych. Ludzie, których nazywa się „chorymi” tak naprawdę znajdują się często za jakimś murem, przez który jest ciężko przebić się osobie chorej i mają swój świat, do którego ludzie zdrowi nie mają klucza.

Chcemy przekazać ludziom zdrowym prawdziwą rzeczywistość ludzi chorych, którzy trochę inaczej niż człowiek zdrowy czuje i spostrzega ten świat. Chcemy budować tolerancję, integrować środowisko niepełnosprawnych ze społeczeństwem w ramach aktywności społecznej oraz zawodowej.

Kogo szukamy?

Poszukujemy  osób chętnych do niesienia bezinteresownej pomocy, kreatywnych i  mających choć odrobinę wolnego czasu  – ludzi z pasją lub mających zainteresowania, którymi chcieli by się podzielić z innymi. Zadań jest wiele… Poszukujemy osób chcących zaangażować się m.in.: w tworzenie i moderowanie strony internetowej, grafików i osób uzdolnionych plastycznie, dziennikarzy, ludzi chętnych do prowadzenia kampanii społecznych, eventów, znawców zagadnień prawnych i inne . Do współpracy zapraszamy osoby pełno i niepełnosprawne. Razem możemy budować tolerancyjne społeczeństwo!!

Każda Wasza pomoc jest dla nas bardzo cenna.

Jak rozpoczać współpracę ?

napisz maila: wolontariatnwp@gmail.com lub wypełnij formularz rekrutacyjny dostępny na www.facebook.com/FundacjaNWP

Opowiedz coś o sobie, czy masz jakieś doświadczenie i dlaczego chcesz rozpocząć z nami współpracę. Forma aplikacji dowolna: CV, list motywacyjny, nagranie audio/ video.

Osoby spełniające nasze kryteria zaprosimy na spotkanie.

Dlaczego warto się zaangażować ?

  • Rozwój osobisty i zawodowy.
  • Zdobywanie doświadczenia.
  • Udział w warsztatach.
  • Możliwość odbycia praktyk zawodowych.
  • Szkolenie z zakresu opieki nad osobami niepełnosprawnymi i możliwość uzyskania certyfikatu.
  • Praca w grupie z ciekawymi ludzmi.
  • Udział w ciekawych projektach.
  • Satysfakcja z pomocy potrzebującym.

Zapraszamy !