W II kwartale 2016, we Wrocławiu w punktach komunikacyjnych tj. Plac Jana Pawła, Plac Strzegomski oraz w siedzibie Sektora III, zamontowaliśmy na schodach oznakowanie dla osób niedowidzących. Rozwiązanie to jest pierwszym tego typu działaniem na terenie Wrocławia. Fundacja zdecydowała się na przetestowanie dwóch różnych materiałów do oznakowania stopni tj.:

1. Nakładki antypoślizgowe – stosowane na krawędziach, narażonych na działanie czynników zewnętrznych, antypoślizgowe, w kolorze żółtym ułatwiające dostrzeżenie zmiany podłoża;

2. Taśma kontrastowa – stosowana na krawędziach, wewnątrz budynków, dobrze przylegające do podłoża, w kolorze żółtym ułatwiając dostrzeżenie zmiany podłoża;

Nasza Akcja nie tylko została wykonana dla osób niepełnosprawnych ale także przez osoby niepełnosprawne. Jej celem było promowanie rozwiązań ułatwiających poruszanie się osób niedowidzącym w przestrzeni publicznej.

Mamy wielką nadzieję, że nasza inicjatywa zostanie zauważona i doceniona przez mieszkańców Wrocławia. A w niedalekiej przyszłości, na mapie miasta znajdzie się więcej punktów dostosowanych do osób z niepełnosprawnością.