Projekt Afera Taśmowa został zrealizowany w strategicznych miejscach Wrocławia, które nie są dostosowane do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Spośród dużej ilości miejsc strategicznych wybraliśmy pl. Jana Pawła II, pl. Strzegomski oraz schody w budynku Sektora 3 we Wrocławiu. W tych trzech punktach komunikacji, przetestowaliśmy dwa proponowane na rynku oznakowania, ułatwiające osobom niedowidzącym poruszanie się po stopniach. 

Afera Taśmowa, była pierwszym tego typu działaniem we Wrocławiu, zainicjowanym przez grupę osób niewidomych i niedowidzących (wolontariuszy Fundacji Nie Widzę Problemu), które postanowiły zadbać o bezpieczeństwo w ruchu pieszych. W tym celu na krawędziach pierwszego i ostatniego stopnia zostały zamontowane nakładki/ taśmy antypoślizgowe w kolorze żółtym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odbiorcami projektu są mieszkańcy i społeczeństwo odwiedzające miasto Wrocław, osoby posiadające dysfunkcję narządu wzroku. Udoskonalona przestrzeń publiczna pozwoli na swobodne poruszanie się osób dysfunkcyjnych oraz poprawi się jakość życia osób niepełnosprawnych we Wrocławiu.

dfmi_fio

 Projekt dofinansowany w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

 

Jeżeli zainteresowała Cię nasza akcja, chciałbyś się włączyć w likwidację barier które napotykają osoby niepełnosprawne w życiu codziennym. Zapraszamy do kontaktu.